معرفی شرکت

شرکت زراعتی ،باغداری ومالداری فیضی که درسال 1390 جواز رسمی فعالیت خویش رارسمً اخذ  نموده وآغاز به کارکرد .براساس تقاضای بازار در کنار فارم زعفران  – فارم گندم – فارم اشجار مثمر وغیرمثمر وپرورشگاهای بزرگ مزغ گوشتی فارم زنبوزر داری جهت عرضه محصولات عسل به هموطنان درسال 1392 تحت این زنجیره احداث نموده است . این شرکت باداشتن پرسونل فنی ،مسلکلی وکدرهای متخصص جهت ارایه خدمات بهترومرغوب ترآماده عرضه محصولات عسل طبیعی بطور عمده وپرچون برای مشتریان داخلی وخارجی میباشد.

شرکت زنبور داری فیضی که از چندین سال بدینسو در قسمت پرورش و تولید عسل طبعی در هرات فعالیت دارد این واحد تحت مدیریت فردی به نام محترم سید حسن آقا که از زنبورداران با سابقه و مجرب هرات می باشد اداره میشود. کلیه پرسنل این شرکت دارای تجارب فراوان در امر پرورش زنبور عسل و از لحاظ ظرافت در کار از جدیدترین تکنیکهای روز جهان بهره می گیرند. وجود منابع سرشار و غنی شهد و گرده گل در دامنه باغستان آن در فصل بهار و مهاجرت زنبوران عسل به مناطق شهد خیز امکان بهره برداری مفید از طبیعت را برای این واحد فراهم ساخته تا ضمن تولید کیفی و کمی به حفظ و ارتقای توانهای محیطی به خصوص گرده افشانی درختان میوه و جنگلی در اکوسیستم حیاتی منطقه ایفای نقش نماید.یکی از مزیت های خوب این واحد وجود نیروهای است که علاوه بر فعالیت در فضای زنبورستان از لحاظ روحی ارتباط تنگاتنگ طبیعت اطراف را با زندگی زنبورعسل به خوبی درک می کنند و سعی در تعادل اکوسیستم های طبیعی و فعال نمودن نقش این حشره مفید را در آن دارند.بخاطر این ملاحظات است که بخش زنبور داری فیضی از شروع فعالیت خود عزم خود را به تولید محصولات کاملاً طبیعی استوار نموده است محل استقرار بهاره زنبوران عسل در محل فارم میباشد. ذکر این نکته حایز اهیمیت است که هر چقدر زندگی این حشره با طبیعت عجین شود تقابل آن با حوادث طبیعی و غیر متقربه به گونه ای رقم خواهد خورد که بتواند خود را بازیابی نماید. واردات برخی از داروهای شیمیایی جهت پیشگیری و درمان آفات و بیماریهای تاکنون نتوانسته نتیجه صددرصد را حاصل نماید. از لحاظ دز مصرفی شرکتهای خارجی به گونه ای عمل می کنند کشورهای مصرف کننده نیازمند واردات و تآمین مایحتاج سالانه باشند و ریشه کنی بیماریها سرعت نپذیرد.واردات ملکه های خارجی که عمداً از نسل دو و سه می باشند و برخی هم هیبرید و در ایستگاههای تولید ملکه و محیط های آزمایشگاهی و ایزوله با لقاء مصنوعی به وسیله دستگاههای تلقیح متولد می شوند از کیفیت و کارایی لازم برحوردار نیستند زیرا از یک طرف با تغییر شرایط آب و هوایی از مراکز تا مناطق مصرف روبه رو بوده و از طرف دیگر به علت آنکه در هنگام لقاء در محیط طبیعت باز و از جست و خیز و قدرت پرواز برخوردار نمی باشند در توالی لقاء مصنوعی در هر سال به تدریج به نسلی از زنبوران عسل خواهیم رسید که فاقد قدرت دفاعی و کیفیت لازم برخوردار نخواهیم شد و این یک احساس خطر برای این حشره مفید خواهد شد.

معرفی عسل :

عسل مایعی شیرین وگرانرو است که زنبور عسل ازشهد گل هاتولید میکند. عسل به طور کلی یک ترکیب محلول درآب بسیار غلیظ قندی است و مهمترین قندهای عسل فروکتور ، گلوکز وساکاروز هستند . درمجموع یک کیلو گرم عسل 3250 کالری انرژی دارد.

عسل به لحاظ داشتن برخی مواد تخمیری درتبادلات غذایی وکمک به هضم غذا بالاترین مرتبه رادرمیان غذاها دارد ، ازین دسته مواد میتوان به آمیلاز ،اینوتاز ،کاتالاز وپراکسیداز اشاره کرد . تعدادی ازویتامین های اصلی هم درعسل وجود دارند ،اما مقدارآن ها قابل توجه نیست .

میزان املاح معدنی درانواع مختلف عیل متفاوت است وعسل های تیره املاح مدنی بیشتری دارند که مهم ترین آنها کلسیم ،پتاسیم ،سیدیم ،منگنز ،آهن ، مس ،فسفر ،منیزیم وگوگرد است . عسل دارای انواع پروتئین ، امینو اسید ، اسید های آلی مثل اسید فرمیک ومشتقات کلروفیل ومقداری آنزیم وراحه های معطر است.

عسل به دلیل مقدار بسیار اندک آب ، به سختی فاسد میشود واز همین روی نگهداری ، انتقال وتجارت آن آسان است . قبل از کریستال سازی شربت نیشکر و تهیه شکر ،عسل تنها ماده غذایی بود که جهت شیرین کنندگی توسط بشر استفاده میشد . مصرف عسل برای کودکان زیردوسال به دلیل ایجا سم بوتولینم ،خطرناک است.

خواص درمانی عسل :

عسل تاثیرات مختلفی برروی بدن دارد واین امر بستگی به نوع مصرف شمادارد. امروزه از عسل برای درمان سرفه ،تقویت حافظه ، درمان زخم ها ،ازبین بردن باکتری های مقاوم دربرابر آنتی بیوتیک ها وبهبود درماتیت صبوره وشوره سراستفاده میشود .

کسانی که مبتلا به ضعف سرعت انزال ویاعدم نعوظ هستند اگربه مقدار2 جومومیایی رادر40 گرم عسل  حل کرده ومیل نمایند وسه روز ادامه دهند به حد اعلا از این بابت تقویت خواهند شد .دوقاشق آب پیاز . وقاشق عسل رادریک لیوان شیرحل کرده وقبل از خواب میل نمایند . بهترن داروی محرک قوه باه وازدیاد اسپرماتوزوئیداست

تقسیم بندی انواع عسل :

عسل رامعمولاً به چند طریق تقسیم بندی میکنند:

براساس منبع اصلی گیاهی که عسل از شهد آن ساخته شده است . مانند عسل گز ،عسل آویشن ،عسل گون ،عسل بهار نارنجی وغیره ،ولی به علت متنوع بودن گیاهان منطقه استقرار کندوها ،عسل های به دست آمده کمتر تک گلی بوده وبیشتر از چندین گیاه تولید میشود . اگراصطلاحاً میگویند عسل گزیا عسل آویشن ،احتمالاً منظور این است که بیشترین شهد از نباتات گز وآویشن وارد عسل شده است . دکتر هریک درسال 1948 ازطرف مئوسسه فائو(F . A . O  )   اعلام نموده که ((نمیتوان عسل رابراساس نام گیاه نام گذاری نمود. مگر درجایی که پوشش گیاهی منطقه منحصر به یک گیاه یا تک گلی باشد.

ترکیبات :

ترکیبات یک عسل معمولی بدین صورت است

فروکتوز %38.2

گلوکز %0.5

آب %17.1

مالتوز%7.2    کربوهیدرات ها%5-4/2

ساکااروز%5.1

املاح معدنی ،ویتامین ، آنزیم %7-0.5