ISO 22000:2005 FSMS

HACCP

فارم زعفران فیضی

شرکت زعفران فیضی فعالیت خویش را در اوایل سال 2012 در شهر هرات افغانستان با استفاده از جواز ایسا نمبرD-03-791 شرکت خدمات زراعتی، باغداری و مالداری فیضی آغاز نمود. این شرکت با کدر های متخصص کارمندان فنی و کار آزموده در بخش زرع، جمع آوری، پروسس و بسته بندی و صادرات زعفران فعالیت دارد. شرکت زعفران فیضی در تلاش است تا بتواند زمینه ای شغلی برای هموطنان عزیز فراهم نموده و همچنان تاکیدء بسزای روی کیفیت تولید زعفران، صحی پروسس شدن آن و بسته بندی مجزا جهت بدست آوردن رضایت مشتریان داخلی و بین الملی را دارد این شرکت جهت ارائه محصولات زعفران به نرم های بین اللملی جواز ISO 22000:2005 FSMS و HACCP را نیز اخذ نموده است .

شرکت زعفران فیضی با تلاش های رئیس ، معاون و برد رهبری توانسته است که با کمترین زمان بیشترین توسعه و رشد را در عرصه کاشت تولید و صادرات داشته و نیز با اشتراک در چندین نمایشگاه ملی و بین اللملی نقش ارزنده در زمینه ای معرفی طلای سرخ ( زعفران ) بازی نموده است.که از جمله اشتراک در نمايشگاه بين المللي محصولات افغانستان در هند، نمایشگاه بین اللملی زراعتی کابل، نمایشگاه شهر وین‌تیان لائوس و هوتل سرینای کابل را می توان نام برد. این شرکت بسته تحایف محصولات زعفران را با یک پکیج مکمل به سفرای بیش از 30 کشور جهان جهت معرفی زعفران اهداء نموده و این شرکت در تلاش است  تا با همکاری تمام زعفران کاران، پروسس کنندگان زعفران افغانستان زمینه بازاریابی بین اللملی را جهت فروش بهتر زعفران فراهم سازد.

درباره زعفران:

این گیاه جهت درمان اسهال خونی ، تب ، یرقان ، بزرگ شدن طحال ، عفونتهای ادراری،پایین آورنده قند خون و گاهی جهت درمان ناراحتیهای پوستی استفاده می شود . زعفران مقوی ، مفرح ، محرک اعصاب ، نشاط آور و مفید برای دستگاه تنفسی است . پژوهشگران استرالیایی در مطالعات خود دریافتند که زعفران دارای یکی از فاکتورهای کلیدی در پیشگیری از کاهش قدرت بینایی و نابینایی است. این مطالعات که در یکی از مراکز چشم پزشکی و تحقیقات بینایی استرالیا انجام شد، نشان داد که گیاه زعفران اثرات قابل ملاحظه ای بر روی ژن هایی دارد که عملکرد سلول های بینایی را تنظیم می کنند. در طب گیاهی چینی کلاله زعفران جهت درمان گرفتگی سینه ، تحریک عادت ماهیانه و برطرف کردن دردهای شکمی مورد استفاده قرار می گیرد. زعفران به علت دارا بودن مواد تلخ موجبات سهولت هضم غذا را فراهم می سازد و از طرف دیگر به علت داشتن اسانس اثر محرک اعصاب دارد. از نظر درمانی دارای اثر مسکن روی اعصاب سطحی بدن است.

اهداف ما
  • ایجاد اشتغال زایی پایدار در منطقه و توانمندسازی کارکنان
  • تلاش در جهت دریافت جوایز و مشوق های کیفیت، تعالی محصول، ارتباط با مشتری و مدیریت برند و …
  • تلاش در جهت مهندسی مجدد فعالیت ها و بهبود مستمر وظایف با رویکردی هزینه گرا و اثربخش
  • افزایش تفاهم های سازمانی در جهت چالش های کشاورزی منطفه و همچنین زمینه های تحقیقاتی در راستای زعفران و برگزاری جشن زعفران در منطقه
  • پیشرو بودن در زمینه تولید، بسته بندی و فرآوری زعفران در منطقه
  • توجه ویژه به بازارهای داخلی و دستیابی به بازارهای هدف برون مرزی از جمله اروپا و آمریکای مرکزی و لاتین
  • افزایش رضایت مشتریان در راستای دریافت محصولی بی بدیل
  • توسعه کمی و کیفی محصولات و توجه به دیگر نیازهای مشتریان با توجه به به محصول پایه خود(زعفران)

نکاتی درباره فواید زعفران

زعفران که در بسیاری از غذاهای مدیترانه ای استفاده می شود از نابینا شدن در سنین بالا پیشگیری می کند.
دانشمندان به افراد مورد آزمایش کپسول هایی هایی حاوی ادویه زعفران دادند و بعد از یک ماه بهبود چشمگیری در بینایی آنها پیدا شد. به گفته ی این دانشمندان زعفران می تواند به عنوان روشی برای پیشگیری از نابینایی در افراد سالمند به کار رفته و مصرف آن هم چنین می تواند به عنوان یک عینک آفتابی طبیعی عمل کرده که چشمها را از آسیبهای نور آفتاب حفظ می کند.
چای زعفران برای درمان بسیاری از بیماری ها مانند خشکی پوست ، گاز معده ،آسم، سرفه،حمله عصبی، سوزش سردل، بی خوابی و انزال زود رس مفید می باشد . همچنین از دیگر فواید زعفران این است که موجب رشد موهای پشت سر به صورت موضعی خواهد شد .
زعفران می تواند موجب القای آنزیم های سلولی مختلف و آپوپتوزیس شده و از سنتز اسید های نوکلئیک جلوگیری کرده و به عنوان یک عامل پیشگیری کننده از سرطان مطرح می باشد .
در سال های اخیر، زعفران به عنوان یک محرک برای تحرک قاعدگی در زنانی که عادت ماهیانه ی منظمی نداشتند، استفاده می شد. چای زعفران همچنین برای کاهش خون ریزی رحم، تسهیل خونریزی و کاهش درد ناشی از قاعدگی به کار برده می شود.
این چای نباید توسط زنان باردار مصرف شود چرا که در تعدادی از تحقیقات مشاهده شده است که باعث سقط جنین می شود.
اشخاصی که بعد از تصادف یا وارد آمدن ضربه‌ای دچار تورم و درد بدن می‌شوند ، می‌توانند با مصرف زعفران در کنار غذا یا به‌صورت شربت به کاهش میزان تورم و بهبود دردهای‌شان کمک کنند. همچنین زعفران به‌دلیل خواص نشاط‌ آوری و آرام بخشی علاوه بر بهبود جریان گردش خون که در نهایت منجر به تسکین و بهبود درد و کاهش تورم بیمار شده و روحیه بیمار را تحت‌تاثیر قرار داده و به لحاظ روحی او را قوی و به شرایط نرمال بازگرداند.

مصارف خوراکی زعفران

زعفران به جهت طعم، بو ، رنگ زرد خاص و همچنین خواص درمانی به وفور در غذاها ، صنایع شرینی‌سازی، داروسازی و صنایع دیگر به مصرف می‌رسد.
مصارف خوراکی زعفران
زعفران بدلیل رنگ زیبا ، عطر و طعم استثنایی از گذشته های دور مورد استفاده بوده است ، در سال های اخیر با گرایش جامعه به مصرف افزودنیهای طبیعی، به جای انواع شیمیایی و سنتزی در مواد غذایی، استفاده از زعفران افزایش یافته است.
امروزه مصرف زعفران در تکنولوژی و صنعت بسیار متداول شده و کارخانجات مختلف صنایع غذایی، از زعفران در تهیه انواع سوسیس و مارگارین استفاده می کنند. کارخانجات لبنی، در تهیه انواع کره، پنیر و سایر محصولات تولیدی خود از آن استفاده می نمایند. در برخی از کارخانجات، زعفران در تهیه انواع پودرهای کیک و در انواع دسرها به کار می رود. از زعفران به عنوان طعم دهنده و رنگ دهنده طبیعی و سالم در برخی نوشیدنی های سرد و گرم مانند شربت زعفرانی، چای زعفرانی، شیر زعفرانی ، ، ژله، بستنی، شکلات، نبات و آبنبات، کیک و کلوچه، پودرهای سوخاری و … استفاده می شود. زعفران بخش ضروری دستورالعملهای غذایی برخی سوپها، غذاهای دریایی، انواع برنج و مرغ بوده و همچنین در تهیه دسر و نوشیدنیها مورد استفاده قرار می گیرد.
در بسیاری از فرهنگها، زعفران، ادویه ای ارزشمند می باشد که بسیاری از افراد طعم آن را دوست دارند و عطر و رنگ آن را هم می پسندند.
در اکثر مناطق درست کردن بسیاری از غذاها بدون وجود چاشنی زعفران امکان پذیر نیست، از جمله این موارد ته چین زعفرانی با مرغ می باشد. همچنین زعفران در تهیه بسیاری از انواع کیک ها و شیرینی های سنتی مانند سوهان، حلوا، نان،کلوچه خرمایی، قطاب و … نقش موثری داراست.
هندیها و عربها از بزرگترین مصرف کنندگان زعفران می باشند. عربها از زعفران غذاهای مختلف و همچنین چای مخصوصی تهیه می کنند. قهوه عربی حتما باید دارای زعفران و هل باشد. هندیها هم غذایی به نام بریونی دارند که معمولاً در آن زعفران به کار می رود. در شمال ایتالیا و جنوب سوئیس زعفران، برای تهیه برنج زعفرانی معروف آنها یعنی ریزوتو(Risotto) مصرف زیادی دارد. فرانسویها نیز زعفران را به خوبی می شناسند و در تهیه انواع غذاها از آن استفاده می کنند. در اسپانیا غذایی به نام پائیا (Paella)، تهیه می شود که زعفران در آن نقش مهمی دارد. در آلمان و انگلیس نیز از زعفران در تهیه کیک زعفرانی استفاده می شود.
مصارف صنعتی زعفران
زعفران در صنایع غذایی :همانگونه که در بخش مصارف خوراکی زعفران اشاره شد ، دربخش صنایع غذایی نیز زعفران کاربرد وسیعی دارد.
زعفران در صنایع رنگسازی: زعفران گیاهی است که هم رنگ ارغوانی و متمایل به سرخی و هم رنگ زرد را می توان از آن گرفت. رنگ زعفران در صنایع نساجی مانند پارچه های ابریشمی و نخ قالی و همچنین در برخی بناهای قدیمی کاربرد داشته است. در گذشته گاهی از رنگ زعفران برای نوشتن نیز استفاده می شده است.
زعفران در صنایع عطرسازی و خوشبو کننده ها: زعفران به دلیل داشتن ماده سافرانال، از رایحه خوشی برخوردار است. اسانس زعفران در فرمول بسیاری از عطرهای گرانبها کاربرد دارد و بدلیل افزایش تمایل جهانیان به بوهایی با منشاء طبیعی، اسانس زعفران کاربرد بیشتری می یابد.

مصارف پزشکی و دارویی زعفران
خواص متعدد زعفران و اثربخشی ترکیبات مؤثره آن توجه بسیار زیاد محققین، شرکتهای داروسازی و دست اندرکاران علم پزشکی را به خود جلب نموده است. نتایج نشان می دهد که در آینده ای نزدیک، زعفران یکی از مهمترین جایگزین های داروهای شیمیایی خواهد بود.
از مصارف زعفران در صنعت دارویی و پزشکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
ضد تومور
جمع کننده رادیکالهای آزاد
محرک و تقویت کننده تمایلات جنسی
کمک به هضم طبیعی غذا
تقویت کننده معده
ضد نفخ
مسکن
بویژه در درمان دردهای لثه و قلنج
شادی بخش
درمان دردهای عصبی
آرامبخش
درمان کم خوابی
تقویت کننده حافظه
افزایش دهنده تمرکز
ضد تشنج
افسردگی
اسپاسم
آلزایمر و پارکینسون
درمان فشار خون
کاهش کلسترول
درمان کم خونی ناشی از کمبود آهن در دختران
کاهش درصد احتمال بروز بیماریهای قلبی
تصلب شرائین و افزایش سلامت
افزایش جریان خون در شبکیه
درمان اختلالات لکه زرد شبکیه در اثر پیری
بهبود علایم مربوط به رتینوپاتی ایسکمیک
درمان بیماریهای تنفسی نظیر آسم
سرما‎خوردگی
سرفه
درمان کوفتگی و رماتیسم بصورت استعمال خارجی
درمان بیماریهایی نظیر اسهال خونی، سرخک، بزرگ شدن کبد و طحال و عفونت دستگاه ادراری

خواص زعفران

این گیاه جهت درمان اسهال خونی ، تب ، یرقان ، بزرگ شدن طحال ، عفونتهای ادراری،پایین آورنده قند خون و گاهی جهت درمان ناراحتیهای پوستی استفاده می شود . زعفران مقوی ، مفرح ، محرک اعصاب ، نشاط آور و مفید برای دستگاه تنفسی است . پژوهشگران استرالیایی در مطالعات خود دریافتند که زعفران دارای یکی از فاکتورهای کلیدی در پیشگیری از کاهش قدرت بینایی و نابینایی است. این مطالعات که در یکی از مراکز چشم پزشکی و تحقیقات بینایی استرالیا انجام شد، نشان داد که گیاه زعفران اثرات قابل ملاحظه ای بر روی ژن هایی دارد که عملکرد سلول های بینایی را تنظیم می کنند. در طب گیاهی چینی کلاله زعفران جهت درمان گرفتگی سینه ، تحریک عادت ماهیانه و برطرف کردن دردهای شکمی مورد استفاده قرار می گیرد. زعفران به علت دارا بودن مواد تلخ موجبات سهولت هضم غذا را فراهم می سازد و از طرف دیگر به علت داشتن اسانس اثر محرک اعصاب دارد .از نظر درمانی دارای اثر مسکن روی اعصاب سطحی بدن است.

طریقه مصرف زعفران

مقدار مناسب و مجاز مصرف زعفران در ماه:
مصرف سه گرم زعفران برای هر نفر در ماه بسیار سالم و سودمند می باشد و مصرف بیش از ۵ گرم آن برای هر نفر در ماه مضر می باشد. اما مصرف ۵ گرم زعفران در یک وعده غذائی می تواند منجر به مرگ انسان گردد.
طرز استفاده
از زعفران می‌توان به شکل‌های مختلف استفاده کرد:
• دم کرده زعفران یا چای زعفران:
بهترین شیوه برای استفاده از زعفران ، دم کردن آن است ۲ گرم زعفران را در یک لیتر آب جوش ریخته و به مدت نیم ساعت روی شعله بسیارملایم بگذارید تا دم بکشد و بعد از خنک شدن کامل آن را درون شیشه تیره رنگ ریخته
و در یخچال نگهداری و هر موقع که لازم بود استفاده نمایید.اگر زعفران را درون شیشه روشن یا پلاستیکی بریزید بعد از چند روز شاهد رنگ پریدگی و فساد آن خواهید شد.

• تنتور زعفران:
یک گرم زعفران را سائیده و با ۱۰ گرم الکل سفید ۸۰ درجه مخلوط کرده و در شیشه ریخته و در آن را ببندید. این شیشه را در جای تاریکی گذاشته و هر روز آن را تکان دهید پس از دو هفته آن را صاف کرده و از آن استفاده کنید.
• هیچ گاه زعفران را با شکر، پودر قند و یا قند نسابید، زیرا موقع دم کردن، ابتدا رنگ خوبی به شما میدهد، ولی بعد از مدتی زعفران شما یک زعفران کاملا بیرنگ خواهد بود.

• گرد زعفران:
زعفران را در فر با حرارت ۲۵ درجه سانتی‌گراد خشک کرده و سپس آسیاب کنید و از الک خیلی ریز در کنید تا گرد نرمی به‌دست آید.
• روشی متفاوت برای حل کردن زعفران
همه به طور معمول زعفران را با آب جوش حل کرده و میگذارند که دم بکشد اما در این روش کافیست بجای حل کردن زعفران در آب جوش، مقدار مورد نیاز از زعفران را که از قبل پودر کردید در ظرفی ریخته و روی آن یک یا دو قطعه یخ (بسته به میزان زعفران) گذاشته و اجازه دهید یخ آرام آرام آب شود.
بعد از آب شدن یخ مشاهده خواهید کرد که رنگ و عطر زعفران شما به مراتب بهتر از حالت حل کردن در آب جوش میباشد.

بازار زعفران

با توجه به اینکه امروزه زعفران دارای مصارف خوراکی و دارویی فراوان، مورد توجه بسیاری از مردم جهان قرار گرفته است دارای پتانسیل بالایی می باشد، افغانستان در تولید زعفران نه تنها مزیت نسبی بلکه از مزیت مطلق هم برخوردار می باشد، لذا می توان با تولید و صادرات آن منابع ارزی فراوانی را عاید کشور کرد.

زعفران با توجه به نیاز آبی کم، فصل رشد مطلوب و ایجاد اشتغال فراوان، یکی از منابع اصلی درآمد کشاورزان تولید کننده زعفران می باشد. زعفران در هر هکتار در طول یک سال زراعی 270 نفر روز مزد به کار می گیرد که با توجه به سطح زیر کشت 47208 هکتاری زعفران سالانه بیش 12/7 میلیون نفر مشغول به کار می گردند. امروزه زعفران در صنایع پخت و پز، قنادی، نوشابه و مصارف دارویی کاربردهای فراوانی دارد و اخیراً به دلیل اثرات بیولوژیکی مفید و خصوصاً ضد سرطان بودن مورد توجه قرار گرفته است. گرایش جامعه به مصرف افزودنیهای طبیعی به جای انواع شیمیایی و سنتزی در مواد غذایی، استفاده از زعفران نیز به عنوان یک رنگ و طعم دهنده طبیعی رو به فزونی گذاشته است. علاوه بر کلاله زعفران که بخش تجاری آن است از بقیه اندامهای آن نیز می توان استفاده نمود. از گلبرگ زعفران می توان رنگ خوراکی تهیه نمود، زیرا این بخش از گل دارای رنگیزه از نوع آنتوسانین می باشد. برگ زعفران در تغذیه دامهای اهلی قابل مصرف است و از بنه های کوچک که برای بذر مناسب نیستند نیز می توان در صنایع نشاسته سازی استفاده نمود.

با اینکه افغانستان خاستگاه و تولید کننده اصلی زعفران جهان می باشد اما با صادرات به صورت فله ای و قیمت بسیار پایین به کشورهایی مانند امارات متحده عربی ، اسپانیا و بسته بندی مجدد و صادرات به نام خودشان بازار زعفران را در اختیار گرفته و نام افغانستان بسیار کمرنگ می باشد.