شرکت ساختمانی و راهسازی ابتکار فیضی

از سال 2003 زمانیکه ساخت سرک حلقوی هرات قندهار آغاز شد به تعداد 2700 نفر از مردمان ولایت هرات، فراه، هلمند و قندهار جهت تامین امنیت انجینران خارجی و داخلی در 9 کمپ برای ساختن سرک حلقوی از شهر هرات الی شهر گرشک و شهر فراه به طول510 کیلومتر تحت رهبری الحاج سید عبدالوهاب قتالی و جمعی از افسران تنقیصی DDR شده دولت، گرد هم آمدند. پروژه ساخت سرک به توفیق خداوند(ج) بعد از مدت چهار سال موفقانه ختم و پرسونل متذکره تحت رهبری برادر بزرگوار الجاج سید عبدالوهاب قتالی و زیر چتر شرکت ابتکار فیضی ایفای وظیفه نموده و در حفظ و مراقبت شاهراه هرات الی لشگرگاه تلاش شبانه روزی ورزیدند. با توجه به تجارب موفقی که در زمان ساخت سرک بدست آمده بود شرکت ابتکار فیضی (ERCC) از بدو پروژه حفظ و مراقبت در ماه سوم سال 2008 که به همکاری مالی USAID و نظارت فنی شرکت لویر برجز (LBG) به اجرا گذاشته شد به عنوان قراردادی به مدت سه سال و شش ماه عهده دار این مسئولیت و در مجموع سرک های ذکر شده بود. خوشبختانه با شناختی که از مردم مناطق همجوار سرک داشتیم و آنها رامتقابل به همکاری نمودیم توانستیم راهکارهای خوبی را در پیش گرفته و به نحو احسن پروژه را به اکمال برسانیم. در این پروژه تلاش بر آن بوده تا کیفیت سرک به حالت اولی و اصلی اش حفظ و از تخریبات ناشی از دخالت افراد و یا حوادث طبیعی جلوگیری بعمل آید، با دست یافتن به این مهم موفق شدیم این را پروژه را برنده و با استفاده از تجارب گذشته خاصتاً سهم دادن عملی مردم در پروسه حفظ و مراقبت، ترمیم، جلوگیری از تخریبات بعدی و مهم تر از همه ایجاد یک تفکر و طرز دید مثبت نسبت به سرک ها به انجام برسانیم. پروژه حفظ و مراقبت از شاهراه یکی از ضروری ترین و موفق ترین پروژه ها در سطح افغانستان بوده و اجرای این پروژه با قوانین و طرزالعمل های خاص خود در منطقه، بی نظیر و برای اولین بار در آسیا خصوصا کشورهای همجوار مطرح و به بهترین وجه ممکن بالاخص زون غرب (بسته اول و دوم) عملی شده است اما فعلا بنابر دلایلی که برای ما نیز مشخص نیست ، بلاتکلیف باقی مانده است، که اگر بدین منوال ادامه یابد به زودترین فرصت در سرک های متذکره که هر روز با تهدیدات طبیعی و غیر طبیعی مواجه اند مشکلات فراوانی رونما خواهد گردید که جبران نمودن آن هزینه های زیادی را برخواهد داشت و از همه مهمتر اعضای مسلکی و تیم های فعال منطقوی که از تاثیرگذارترین جنبه های این پروژه بوده اند از هم خواهد پاشید که جمع کردن شان به دور یک محور زمان زیادی را خواهد گرفت.

این شرکت در سال 2009 بطور رسمی تاسیس گردیده و آغاز به کار نموده است. شرکت ساختمانی ابتکار فیضی یک شرکت ساختمانی خصوصی بوده، که برای ارائه خدمات ساخت و ساز از طریق اجرای هر نوع پروژه قابل قبول برای دولت افغانستان، سازمانهای کمک کننده و سازمانهای ملی و بین المللی راه اندازی شده است. از ابتدای تاسیس تاکنون این شرکت بطور مداوم به عنوان پیمانکار بخش خصوصی در انجام پروژه های زیربنایی کشور حضور داشته است.فعالیت بدون وقفه و موفقیت آمیز شرکت ابتکار فیضی باعث آشنایی تقریبا کلیه کارفرمایان، مهندسین و سایر پیمانکاران با نام و موقعیت این شرکت در بخش صنعت ساخت و ساز و سایر پروژه های زیربنایی گردید. شرکت ساختمانی ابتکار فیضی با تلاش و همت مهندسان و متحصصان برجسته خود و با بهره گیری از بزرگترین مجموعه های ماشن آلاتی( بیش از چندین دستگاه، انواع تجهیزات و ماشین آلات سبک و سنگین) و با پیش از چندین سال تجربه موفق توانسته است بیش از چندین پروژه زیربنایی را در نقاط مختلف کشور در زمینه های ساخت ساختمان ها، تعمیر و نگهداری از شاهراه ها، پل ها، کانال ها و دیوارهای استنادی به انجام برساند. در طول چند سال گذشته¬، شرکت تجارتی ابتکار فیضی بعنوان عضو کوچکی از جامعه افغانی به صنعت پیمانکاری و سازندگی به عنوان یک وظیفه ملی و اجتماعی نگریسته و برای سازندگی و آبادانی هر چه بیشتر این مرز وبوم همواره خود را پشتیبان و مردم و دولت دانسته و همکاری در پیشبرد اهداف نظام جمهوری اسلامی افغانستان را یک اصل تلقی مینماید. در طول چند سالی که از تاسیس شرکت ابتکار فیضی میگذرد، این شرکت بطور مستمر پیوسته در صحنه اجرای پروژه های عمرانی و در صنعت پیمانکاری حضور فعال و مستمر داشته و این بقای خود را با اتکال به خداوند متعال، و بدون وابستگی و با خود¬باوری کامل بدرستی تجربه نموده و همچنان در پیشبرد اصول و اهداف کاری خود کوشش خواهیم کرد. اکنون که ما در نتیجه تلاشهای بی وقفه و مستمر با سربلندی و افتخار به سالهای دیگر خدمت خود در صنعت پیمانکاری و صنعت احداث قدم میگذاریم، همواره در سایه این تلاشها جهت دستیابی به ماندگاری و زندگی بهتر برای خود و همگان، افق با شکوه و آسمان صاف و روشن آینده را می¬بینیم.

اهداف شرکت

1. همکاری با شرکت های دولتی و خارجی در بخش های ساخت و ساز

2. مشارکت برای بازسازی، توانبخشی و پیشرفت شهرها و روستاهای افغانستان

3. تشویش مردم برای بازسازی افغانستان

4. ایجاد فضای مناسب برای ارتقای ظرفیت مهندسین و متخصصین جوان و بروز توانمندی ایشان در فضای کارهای اجرایی

5. بکارگیری تکنولوژی و تجهیزات پیشرفته در قسمت ساخت و ساز

6. انجام پروژه ها با رعایت و در نظر گرفتن سه اصل کلیدی مدت، مبلغ و کیفیت مطابق با استانداردهای مصوب داخلی و خارجی

7. . کسب درآمد

8. ساخت ساختمان ها، جاده ها، پل ها، کانال ها و دیوارهای استنادی از طریق حمایت مستقیم سازمان¬های ملی و بین المللی

9. تقویت اقتصاد افغانها از طریق بازسازی و توانبخشی افغانستان توسط این شرکت

10. ایجاد زمینه¬های کاری برای مردم افغانستان

اصول و ارزشهای کاری

1- مشتری گرایی و ارتقاع سطح کیفیت خدمات فنی و مهندسی و افزایش پاسخگویی.

2- ارتقاع بهره وری کل عوامل با تاکید بر نیروی انسانی و سرمایه در جهت استفاده بهره ور از امکانات موجود.

3- ارتقای سطح ایمنی پروژه ها از طریق کاهش ریسک خطرات ناشی از فعالیت ها.

4- تعهد به پیشگیری از مصدومیت عوامل اجرایی و بهبود مدیریت ایمنی و بهداشت.

5- پیشگیری از آلودگی های محیط زیست و تخریب محیط زیست.

6- توسعه و اجرای منسجم اهداف پروژه مطابق با برنامه و زمان بندی وکنترل پروژه و نظارت دقیق بر حسن اجرای آن. باعث افتخار ما خواهد بود تا مجری و مشاور شما در حوزه ساخت و آبادانی کشور عزیزمان باشیم و در پیشرفت و پیشبرد اهداف شما سهیم باشیم.

  • تیم کاری
  • شرکت ساختمانی ابتکار فیضی دارای نیروی انسانی مجرب، با تحصیلات عالی و سابقه کاری درخشان می باشد، این شرکت دارای کدر مجرب و پرسونل فعال متشکل از انجینیران با سابقه و مدیران کار آزموده میباشد که در بخشهای مختلفه شرکت متذکره مصروف فعالیت میباشند. امکانات و تجهیزات فنی شرکت ساختمانی ابتکار فیضی شرکت ساختمانی فیضی برای انجام پرژه های عمرانی خود، دارای تجهیزات و امکانات فنی و مدرن بوده و در این قسمت سرمایه زیادی اختصاص داده شده است، تا اینکه انجام پروژه ها بصورت استاندارد و با کیفیت عالی صورت گیرد.
Activities

ERCC staff and consultants are professionally and practically qualified to undertake all kinds of construction, reconstruction, irrigation, electronics and many other projects as surveys, design, consultation in planning/designing and development of projects in all kinds in every discipline as follows:

  • Reconstruction of housing, public buildings and settlement
  • Design and construction of new buildings and settlements
  • Rehabilitation of Irrigation, water supply and sanitation systems
  • Training courses for engineers, foremen and skill labors
Operation Capability

With 14 cores professional staff educated, Ebtekar (Faizi) Road & Construction Company is one of the best Construction and Road Company operating in Afghanistan especially South-West Regions because there are good relationship between ERCC and local people. In addition, ERCC has very strong ties with high government officials and influential people in the Government and private sector making it an attractive choice for foreign companies planning to operate in Afghanistan for partnership.

Reputation

Our reputation for quality performance, timely completion, and Donor satisfaction spans a variety of building types. ERCC is a leader in the marketing and development of the design-build project delivery format.

Commitment

Ebtekar (Faizi) Road and Construction Company dedicated to provide the best possible value to our Donors. We strive to identify potential problems and solve them prior to construction completion. Although we are continually trying to improve, our repeat business is the best indicator success.

Safety

We take every practical action necessary to make the working conditions as free as possible of the hazards. ERCC H&S Manager is Responsible for Safety Program and enforcement procedures which provide a safer place for our employees and Subcontractors.